Szukaj:

Mieszkanie, ul. Kremerowska w Krakowie

Salon z kuchnią
Salon z kuchnią
Salon z kuchnią
Kuchnia
Kuchnia
Kuchnia
Salon
Łazienka
Łazienka
Łazienka
Przedpokój

Mieszkanie, ul. Kremerowska w Krakowie

Projekt zajął III miejsce w konkursie Studia Dobrych Rozwiązań „Dobrze Mieszkaj – Najlepsze Projekty” – edycja małopolska w 2018 roku.

Niewielka kawalerka – urządzona modnie i wygodnie. Designerskie akcenty są tu uzupełnione maksymalną praktycznością przestrzeni. Kuchnia z salonem oraz łazienka, mimo swojego ograniczonego rozmiaru, zostały zaprojektowane w taki sposób, by nacieszyć oko, a jednocześnie zachować wysoką funkcjonalność na co dzień.

W salonie motywem przewodnim jest ściana z cegły. Biała wstawka wyznaczająca strefę telewizyjną posiada podświetlenie, które świetnie wyróżnia ceglaną strukturę. Z boku znajduje się dość szeroki parapet, który w razie potrzeby razem z narożnym regałem może stworzyć miejsce do pracy. W drugiej części salonu znajduje się sofa o pięknym, szmaragdowym odcieniu. Idealnie kontrastuje z miedzianymi detalami (lampy, zegar, stolik, uchwyty). Praktycznym uzupełnieniem pomieszczenia jest pojemna i zabudowana, czyli prawe niewidoczna szafa oraz witryna.

Kuchnia, mimo że znajduje się w małym mieszkaniu, dzięki projektowi zyskuje dużą ilość miejsca na blacie roboczym oraz sporą przestrzeń do przechowywania w szafkach. Fronty są proste, lakierowane, dlatego wnętrze wydaje się jasne i przestronne. Podwyższony blat świetnie sprawdza się w roli jadalni. Blaty i półwysep wykończone fornirem o widocznym rysunku drewna. W kuchni znajdziemy też modne wstawki z cegły, które nawiązują do wystroju całego mieszkania.

W łazience jest nowocześnie i przytulnie. Podłoga, część ściany i obudowa wanny wykończone zostały płytkami drewnopodobnymi, co płynnie łączy różne płaszczyzny w jedną, harmonijną całość. Powieszana szafka z lakierowanym frontem dodaje aranżacji lekkości.

Obok drzwi łazienki wykorzystałam lustro na dużej powierzchni, aby optycznie powiększyć całe wnętrze.